Lekcje on-line z zakresu prawa ruchu drogowego


Ten dział powstał głównie z myślą o naszych kursantach jak i o osobach które mają problem z niekturymi sytuacjami na naszych drogach.


W tytule wstępu chciałbym zaznaczyć, iż umieszczone na naszej stronie internetowej animacje pokazujące państwu bezpieczne i poprawne manewry skrętów i zawracań na skrzyżowaniach w Łodzi mają być jedynie pomocą w zrozumieniu zasad z jakimi powinniśmy przemieszczać się po przeróżnych skrzyżowaniach (nie tylko w Łodzi). Jednak nikomu nie polecam jazdy na pamięć przez skrzyżowania.


Dlatego też w zakładce "Wstęp" postaram się na początek wyjaśnić najbardziej problematyczne kwestie z którymi kandydaci na prawo jazdy mają największe trudności w zrozumieniu ich. Przy okazji będą mogli państwo zaobserwować najczęściej popełniane błędy wśród kandydatów na kierowców.


Jeśli ktoś chce zrozumieć a nie nauczyć się na pamięć jak jeździć po drogach niech poświęci nieco czasu na przejrzenie zamieszczonych we Wstępie informacji a następnie niech sprawdzi czy przygotowane animacje z okolic ulic Smutnej i Maratońskiej mają pokrycie z zamieszczonymi na stronie informacjami.


W chwili obecnej rozbudowujemy ten dział wiec jeszcze mogą być braki na stronachJeśli uważają państwo że informacje i animacje umieszczone na naszej stronie są przydatne proszę kliknąć "Lubię to" i podzielić się tą informacją ze znajomymi na facebooku. Z góry Dziękuję.W naszych lekcjach on-line znajdziesz informacje między innymi na temat:

1. Jaka różnica jest pomiędzy umieszczonymi obok znakami drogowymi? Na co zezwalają... Co zabraniają... O czym nas informują... Niby wszystko jasne a jednak w ruchu ulicznym stanowi to problem.
nakaz jazdy na wprost droga jaedno kierunkowa


2. Odwieczny problem z zatrzymaniem. Gdzie się zatrzymać aby wszystko było zgodne z przepisami. Linia zatrzymania... Krawędź jedni... czy może przy znaku?
ustap pierwszenstwa stop


3. Sygnalizator ze strzałką warunkową do skrętu w prawo. Jak się zachować... Zatrzymać się... Jechać (w końcu zielone)...
sygnalizator S-2


4. Po co nam znaki pionowe skoro są znaki poziome na jezdni...
znaki pionowe znaki poziome


Z poważaniem

"TEST" AUTOSZKOŁA Jerzy ChajdysPozostałe lekcje: